Co ważne, zdjęcia nie mogły być wcześniej zgłaszane do innych konkursów oraz publikowane i prezentowane. Każdy uczestnik miał możliwość przesłania maksymalnie czterech prac lub zwartych tematycznie cykli (do czterech zdjęć), które traktowane były jako jedna praca. Termin nadsyłania prac został wyznaczony na 15 października 2024 r. Ostatecznie wpłynęły 82 fotografie wykonane przez 25 autorów.
- Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji przy Prezydencie RP, Komitetu Transportu PAN, Komisji Budownictwa Oddziału PAN w Krakowie, Zespołu Zadaniowego ds.
- W tym okresie dyrektorem Instytutu był prof. dr hab.
- Nagrodę I stopnia imienia Profesora Zbigniewa Engela otrzymała dr inż.
- W drugiej połowie panelu rozmawialiśmy o współpracy miedzy instytucjami finansującymi badania, o projektach dla młodych badaczy, humanistów i o kobietach w nauce – mówi Katarzyna Matras-Postołek.
WYDZIAŁ INŻYNIERII I TECHNOLOGII CHEMICZNEJ
Pierwszy nabór ogłosimy już w najbliższych tygodniach – zapowiada dr inż. Marek Bauer, prorektor PK do spraw studenckich, który koordynował przygotowanie programu stypendialnego. Prace nad projektem programu prowadził Dział Spraw Studenckich PK we współpracy z samorządami studentów i doktorantów. Prof. Michał Łach posiada spory dorobek naukowy obejmujący publikacje autorskie i współautorskie, patenty czy opisy technologii know-how.
Wielotysięczne wygrane w kasynie online? Uwaga na oszustów!
Przesuszenie skóry, a także nasilony świąd, przy czym miejscowo dochodzi także do infekcji bakteryjnej oraz wystąpienia stanu zapalnego. Dodatkową zaletą proponowanych systemów jest metoda ich otrzymywania – bezodpadowy i szybki proces fotopolimeryzacji – podczas której ma miejsce jednoczesna sterylizacja za pomocą promieniowania UV. Realizacja tego projektu ma charakter pilotażowy. Studenci chcą zdobyć doświadczenie niezbędne do budowy niezawodnych systemów sterowania oraz uzyskanie wiedzy na temat samej konstrukcji nanosatelit typu cansat, aby w przyszłości móc wziąć udział w międzynarodowych zawodach dla konstruktorów CanSat’ów. Z racji specyfiki kierunku, jakim jest inżynieria wzornictwa przemysłowego, prof. Zbigniew Latała – równolegle z prowadzeniem badań naukowych – realizuje aktywną działalność artystyczną. Brał udział w 224 wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.
Prof. Jacek Leśkow z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji PK został rektorem Uniwersytetu Amerykańskiego w Kijowie
– Konferencja dotyczy istotnych zagadnień z zakresu wpływów środowiskowych, z którymi borykają się współcześni ludzie mieszkający na terenach silnie zurbanizowanych. Maciej Pilch z Laboratorium Inżynierii Wiatrowej Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, sekretarz Komitetu Organizacyjnego 10. Międzynarodowy konkurs projektowy o stypendium Vectorworks Design Prize oraz Nagrody Richarda Diehla dla studentek i studentów architektury, architektury wnętrz i krajobrazu aplikacja plinko opinie oraz technik scenicznych składał się z dwóch etapów. Zgłoszone prace oceniało międzynarodowe jury liczące kilkudziesięciu członków. W kategorii architektura krajobrazu Nagrodę Główną otrzymała Marta Szar z Politechniki Krakowskiej za pracę „Park Deszczowy”.
Często łączyła swoje akademickie zobowiązania i wspinaczkowe ekspedycje, udowadniając tym samym, że pasja może iść w parze z nauką. W trakcie studiów wyjechała na rok do Włoch, by doskonalić swoje umiejętności narciarskie i alpinistyczne. Szachy – pasjonująca, strategiczna gra planszowa, która od wieków towarzyszy ludziom. Wydawałoby się, że przez tak długi okres w grze wymyślono już wszystko – nowe strategie, sposoby rozgrywania partii oraz rodzaje szachownic. Jednak profesor z Politechniki Krakowskiej udowodnił, że jeszcze nie wszystkie pola zostały odkryte i zaprojektował szachy diagonalne. Pasją – nie tylko zawodową – prof. Sułowicza jest informatyka, zwłaszcza zastosowanie metod sztucznej inteligencji w różnych obszarach techniki.
O naszej technologii wodorowej znów głośno! Jest wyróżnienie
Andrzej Białkiewicz, Rektor Politechniki Krakowskiej. Z uczelnią był związany przez blisko 50 lat, od wkroczenia w jej mury jako student architektury. Funkcję rektora sprawował od września 2020 r. Wcześniej był prorektorem Politechniki dwóch kadencji i wieloletnim kierownikiem Katedry Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Wydziale Architektury PK.
Silna reprezentacja Politechniki Krakowskiej wśród laureatów konkursu „Dyplom z Archicadem”
Działania finansowane w konkursie umożliwiają badaczkom i badaczom znajdującym się na początku swojej drogi naukowej zdobycie pierwszych doświadczeń w systemie granatowym. Realizacja projektu z MINIATURY to punkt wyjścia do stworzenia założeń pełnowymiarowego projektu badawczego, o którego finansowanie można następnie wnioskować w konkursach NCN lub innych konkursach krajowych lub międzynarodowych. Program MEiN, zainicjowany w 2020 roku, ma pomóc kołom naukowym w realizacji innowacyjnych projektów i podniesieniu jakości działalności kół. Służy też usprawnieniu mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych powstałych w ramach działalności studenckich kół do sfery gospodarczej. W rozstrzygniętej właśnie trzeciej edycji programu zgłoszono 308 wniosków.
Leave a comment